İbrahim ÇANKAL

1980 İstanbul doğumluyum, İlk ve Ortaokulu Zeytinburnu Kâzım Özalp İlköğretim okulunda tamamladıktan sonra teknik lise Bilgisayar bölümünü çok okumak istemem rağmen çeşitli nedenler Lise hayatıma Zeytinburnu 100. Yıl Ticaret Meslek Lisesi’nde Muhasebe Bölümünde okuyarak tamamladım.

1996-1997 yılların da Lise 3. Sınıfta S.M.M.M. Mehmet Yılmaz’ın yanında stajyerlik dönemimi başarıyla tamamladım. 1997 Ekim ayında Flash Nakil Vasıtaları (Renault Bayisinde) Muhasebe bölümde işe başlayarak, Muhasebe konusundaki tecrübemi arttırdım. Üniversite için çalıştığım ve okuduğum bölümünün destekleyicisi olsun diye Açık Öğretim Fakültesi İktisadi Bilimler Bölümüne kayıt yaptırdım fakat uzaktan öğretimi okumayı başaramadım. 2000 yılı Ağustos ayında Askerlik sebebi ile Flash Nakil vasıtalarından ayrıldım. Askerlik Görevimi İskenderun 1. Deniz Er Eğitim Alayında, Lojistik Kısım Amirliği, Kâtip Onbaşı olarak tamamladım. 2002 yılı Şubat ayında askerden döndükten sonra Muhasebe bölümünde çalışmak üzere birçok iş deneyimi yaşadım fakat 2005 yılında Muhasebenin artık beni bilgi olarak tatmin etmediğini düşünerek Bilge Adam BTA da ilk göz ağrım ve okumak istediğim bölüm olan Bilgisayar Bölümü için Sistem Uzmanlığına ilk kaydımı yaptırdım. Teknik İngilizce ve Bilgisayara giriş Bölümünü maddi imkânlarımın yettiği kadarıyla alarak tamamladıktan sonra İlk iş deneyimi için araştırmalar yaptım. Fakat başaralı olamadım 2008 yılında Sistem Uzmanlığı eğitiminin kalan kısmını alarak artık Sistemde biraz daha uzmanlaşarak iş hayatına tekrar atıldım. Emre Ayakkabıcılıkta işe başlayarak hem sistem tarafında hem de Nebim Winner’la tanışarak kendimi bu konularda yetiştirdim 2009 Haziran – 2010 Ocak ayları Arasında Gülsoy Tekstil de, A Artı Bilişim vasıtasıyla Nebim Winner Eğitimi ve Sistem yapılandırmasında bulundum. 2010 yılında EFOR Mağazacılıkta Nebim Winner Online Mağazacılıkla ilgili olarak Sistem yapılarının çalışırlığı ve iyileştirilmesine devam ettim. Aynı zamanda Bilge Adam BTA da, Grafik ve Web Tasarımcılığı, Yazılım Uzmanlığı, eğitimlerini aldım. 2010 yılının sonlarında EFOR Mağazacılığın sanal mağazacılığa ilk geçiş döneminde Nebim ile entegre edilme projesine destek ve katkıda bulundum. 2012 yılının Başlarında EFOR Mağazacılık ta Mağazaların ADSL VPN geçişini TURKCELL Superonline ile tamamladık. Sunucuların Hiper-V yapısına taşınmasını sağladım.

2014 yılının başlarında Nebim V3 Eğitimi alıp kendimi Nebim programları üzerinde geliştirmeye ve desteğini verme konusunda halen iş hayatımda kendimi geliştirmeye ve çalıştığım firmalara katkı vermeye devam ediyorum.